SPOLEČENSTVÍ SV. RŮŽENCE

VE  FARNOSTI SV. ANTONÍNA,OPATA

Společenství sv. růžence

Společenství svatého růžence v naší farnosti čítá 70 členů. Jsou nimi věřící z Čech, Moravy, Slovenska i z dalších krajin. Jako "bonus" losujeme každý týden jednoho člena za kterého se zvláště modlíme.

V týdnu od 21.4. do 27.4. se modlíme za rodinu pí. Marie Terrin.

1. "Nejsvětější Panna dává modlitbě růžence v těchto posledních časech, které žijeme, takovou účinnost, že neexistuje problém tak těžký, ať světský nebo duchovní, osobní nebo rodinný..., který by se nedal vyřešit pomoc růžence. Říkám vám, že neexistuje takový náročný problém, který bychom nevyřešili modlitbou posvátného růžence." (sestra Lucia dos Santos z Fatimy)

2. "Růženec je "zbraní", pro současnou dobu." (sv. otec Pio)

3. "Dejte mi armádu, modlící se růženec, a já dobudu svět." (bl. papež Pius IX)

4. "Růženec je mocná zbraň, která zahání zlé duchy na útěk a chrání člověka před hříchem... Pokud toužíte mít klid v srdci, ve svých domovech a ve své zemi, modlete se společně každý večer růženec. Nevynechejte jediný den a modlete  se ho bez ohledu na to, kolik máte starostí nebo práce." (papež Pius XI)